Başkanımız Hakan Karaahmet düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Başkanımız Hakan Karaahmet düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Başkanımız Hakan Karaahmet düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Başkanımız Hakan Karaahmet düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Son günlerde gündemde yer alan bir takım konuşmaların gereksiz olduğunu ve Giresunspor ile taraftar arasını açmak için girişimde bulunanalar olduğunu söyleyen Başkanımız Hakan Karaahmet, bizden duyulmayan her şey yalandır diyerek şunları kaydetti.

“Biz konuşmadığımız zaman başka gereksiz konuşmalar araya giriyor. Giresunspor ile taraftarların arasını açma girişimi devam ediyor. Bunlar her dönemde var olan şeyler, Giresunspor’un başına daha önce de geldi. Ben bunun daha olmaması için, halkımıza ve camiamıza gerçekleri anlatmaya çalışıyorum. Bizden duyulmayan her şey yalandır. Uydurmadır, gerçek dışıdır. Ama bunların arkasında yatan gerçeğin sebebini anlamaya çalışıyorum. Sebep Giresunspor düşmanlığı mı? Karaahmet düşmanlığı mı? anlamadım. Amaçlar neyse, ne yapmak istiyorlarsa, mücadele benimleyse ona göre mücadele ediyoruz. Biz Giresun’un menfaati için birçok kişiyi karşımıza almayı göze aldık. Bu konuda kimseden bir şeyde beklemiyoruz. Bugün böyle bir Giresunspor olmazdı, niye diyorum?

 

“Giresunspor PTT 1. Liginde düşmemeye oynayan bir takımdı.”

Tartışmaların odağındaki takımın Giresun’un en önemli markası olduğuna vurgu yapan Karaahmet,

“Tartıştığımızda konuştuğumuz takım Giresun’un en önemli markası ve değeri. Ben süper ligde de bir takım almadım, ben yerlerde sürünen ve batmış bir takım aldım. Kulübünde bilgisayarı, muhasebesi olmayan, çamaşır suyuna kadar olmayan bir kulübü aldım ve bu ligde değildi. Giresunspor PTT 1. Liginde düşmemeye oynayan bir takımdı bunu unutmayın. Ptt liginde her sezon şampiyonluğa oynuyor diye bir hava var. Harcanan bütçelere baktığımızda benim şuan süper ligde harcadığım paralardan daha fazla para harcadılar. Yaklaşık 45 milyon eski borç ödedik. 26 milyon sadece tahtaya ödedik. Bizden ne evrak isteniyorsa, alabilirler. Hangi borç kime ve ne kadar ödendi hepsinin kayıtları var. Kime bir kuruş ödediyse hepsi kayıtlı evrakları var. 45 milyon lira bu sezon borç ödedik, geçen sezon 23 milyon ödedik. Ödenen yerleri görün, resmi hesaplara bakın. Bu kadar borç ödenen bir kulüp aynı zamanda süper ligde mücadele etmeye çalışıyor. Biz eski borçları mı ödeyelim kendi topçularımızı alalım. Bir başka başkan olsa astronomik rakamlara inanılmaz futbolcular alır, 200 milyona takım kurar ondan sonra olmuyor der çeker gider. Giresunspor’un en az bütçeyle bu ligde mücadele edecek takımı kurmak zorunda. Ben Giresunspor’u hiçbir zaman zaten çok büyük bir borç batağında. Tarihte bu borç olmadı. Biri çıksın desin ki ben Giresun’a bu kadar borç ödedim. Görüyorsunuz tahtalarda, geçen sezon 10 milyon üzerinde bir para var. Halen daha ödüyoruz, her gün borç geliyor.” Dedi.

 

“Onlar İyi Biz Kötüyüz”

Karaahmet: “Giresun kamuoyu gerçekleri bilsin. Göğüs reklamımız yok, böyle devam edeceğiz. Bu gerçekleri bilin, sanki her şey çok iyi. 100 milyon para varmış, nerde bu para öyle bir para gelmedi gelmeyecekte. Böyle şeyleri aklı başı insanlar konuşmaz. Biz hukuki olarak, Hakan Karaahmet değil Giresunspor kulüp başkanı olarak gelmeden önce bunları konuştum. Bana 35 milyon tl borç var dediler, geldiğimde borç 70-80 çıktı. Bunun hesabını sormayacak mıyım, ben de giderken bir borç açıklayacağım. Eski borçları ödüyorum, kendi borçlarımı ödemekten zorlanıyorum. Bazıları bundan bozuluyor, ben bundan bozuluyorum.  Daha önce olan sorunların bedelini kanuni yollarla arıyorum. Eski başkan 9 milyon 250 milyar parasını geçen hafta aldı. Bizim için takımımız için önemli bir kaynaktı, o aldı. Kendisi bu konuda onun kararı tabi, takım alsın diyebilirdi demedi. Bu da onun tercihi, ödeseydi başka başkan olurdu. Beni son derece üzdü bu durum, bunu bana değil Giresunspor’a yapacaktı. Bugün de çıkıp kulüp için fedakarlık yapacaksın. Biz bu konuda haklarımızı arıyoruz, dün itibariyle tüm hesaplarına temlik koyulması yönünde başvuru yaptık. Giresunspor’un mücadelesi bununla ilgili devam edecek. Giresun olarak bunu bırakmayacağız. İnsanlar en azından bizden sonra en azından benim için her şeyin hesabını sordu, veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız olmayacak. Her şeyi açıklarız. Futbolcuların gelişi, gidişi her şeyi açıklarız. Biz bu güce ve yüreğe sahibiz. Yaptıklarımız doğru. Bilerek yapıyorum, kulübün standartlarına hareket ediyorum. Muhasebe , halkla ilişkiler herkese açık. Bu kadar borç yapılmış, onlar karşıya geçti seyrediyor. Onlar iyi de biz mi kötüyüz?”

 

“Kendi Çıkarları İçin Giresunspor Üzerinden Yürümek İsteyenlere Gereken Cevabı Veririz.”

Giresunspor’un Türkiye’de en sevilen kulüplerden bir tanesi olduğunu söyleyen Karahmet, Kendi şehrinde şehrinin takımını sevmeyen 300-500 kişi için ayrılacak zaman olmadığını söylereyek şunları aktardı;  “Batmış bir takım aldık, imkanları en iyi olan ve organizasyonu en iyi yapan takımlardan birisiyiz Süper Lig’de. Bunu biliyorum ve herkesin bilmesini istiyorum. Kendi çıkarları için Giresunspor üzerinden yürümek isteyenlere gereken cevabı veririz. Zamanı geldiğinde herkesin cevabını veririz. Zannetmesinler ki bu kenarda kaldı, eğer isim isim konuşmak zorunda kalırsam öyle de  konuşurum. Ben her şeyin hesabını veririm. Giresunspor’a kimsenin zarar vermeye hakkı yok, öyle bir hakkı kimse kendisinde görmesin. Giresunspor son derece Türkiye’de en sevilen kulüplerden bir tanesi. Kendi şehrinde 300-500 adam Giresunspor’u sevmiyorsa ben onlarla uğraşamam.”

 

“Giresunspor Hepimizin Takımı”

Gİresunspor için mücadelen asla vazgeçmeyeceğini söyleyen Karaahmet, herkesi öz eleştiri yapmaya davet ederek;  “ Bazı insanları anlamıyorum. Bu takım süper lige çıktı daha 3 maç oynadık oynadığımız takımlarda Türkiye’nin ve Süper Lig’in yüzyıllık kulüpleri. Buraya Fener, Galatasaray, Trabzon üst üste geldi. Bunları bir düşünün ya, kendi kendinize öz eleştiri yapın. Süper Lig de hiçbir şey görmemiş bir taraftarlarımız vardı. Daha önce süper ligde bu kulübün başkanlığını yapmış adam mezarında yatıyor. Bunun kıymetini bil, keyfini bil. Trabzonspor’a yenildik, yenebilirdik de. Hata oluyor bu futbolun içerisinde, dur bu çocuklar hata yapacak. Futbol budur. Her yerde var bu. Bunları başlarda yapalım sonra bunları düzeltiriz. Ortada bir gerçek var, neye karşı eleştiriyi bekleyen bir kitle var bunlara takılmayın. Bunlar doğru şeyler değil, şehre zarar veriyor. Herkes futbolu hocadan futbolculardan daha iyi biliyor. Şunu da herkes bilsin ki Giresunspor bu alanda elinden gelen bütün mücadeleyi verecek. İçeride insanların ne yaptığı, ne söylemeye çalıştığı önemli değil. Doğru eleştiriyi her zaman kabul eden birisiyim. Giresunspor hepimizin takımı.” İfadelerini kullandı

 

“Taraftarımıza Yapılan Tutumu Asla Kabul Etmiyoruz.”

Karaahmet; “Giresunspor taraftarları için Giresunspor Kulübü her şeyi yapıyor. Bir kişi diyemez ki, kulübe geldim biletimi alamadım. Kim geldiyse elimizden geleni yapıyoruz. Taraftarın maça girememesi bizim sebep olduğumuz bir sorun değil, engelli vatandaşlarımız, Trabzonlu yöneticiler, ve eşim de maça giremedi. İnsanlar maça girecek bunun başka bir açıklaması yok. Bu benim sorunum değil. İnsanlar sanki kötü bir yere gireceklermiş gibi, muamele yapıldı. Bu konuda yönetim kurulu arkadaşlarımız emniyet müdürlüğümüz ile görüştü. Valimizle de görüştük. Taraftarımızın yaşamaması gereken bir sorun var, emniyette çalışanlar bizim polisimiz. Ancak başındaki insan demek ki talimat veriyor ve işler değişiyor. Biletli adam maça giremedi, bende isyan ediyorum. Yok makine bozuk, yok oymuş buymuş. Adamın elinde bileti var, maça girecek. Zaten birçok zorlukla uğraşıyoruz , bir de bu tarz zorluk çıkartırsak böyle olmaz. Gerekli girişimleri yapıyoruz, bir yerde sorun var bunu çözmeye çalışıyoruz.  Bir daha böyle bir şey yaşanmasına müsaade etmeyeceğiz. Şu bilinsin Giresunspor bu olayları maçtan önce bilse, o engelli kardeşimizi veya bayrağa yapılanın hesabını sorarım. Doğru bir davranış değil, hepimizi insanız. Bunu konuşarak çözeceğiz çözemezsek biz görevimizi eksik yapmış oluruz. Sadece biz değil, Belediye Başkanının aracı da stada alınmadı. Onlar da stada alınmıyorsa bizim bir şey diyecek halimiz yok. Giresunspor kulübü olarak stadın giriş çıkışında hiçbir yetkimiz yok, uygulamada yetkimiz de yok. Benim yetkim olsa her şeyi rahatlıkla çözerim. Karşılıklı görüşmeler yaparak önümüzdeki maça o aksilikler inşaallah yaşanmayacak. Yetkililerden bunun için destek bekliyoruz. Giresunspor maça alınacak insanlarla ilgili karar mercii değildir. Bu kapılarda yetkili kurumların biraz daha anlayışlı olmasını rica ediyorum.

 

“1-2 Transfer Daha Yapacağız”

Giresunspor da transfer sürecini değerlendiren başkanımız Hakan Karaahmet, devre arasını iyi değerlendireceklerini ve beklenen giresunspor’u izleteeklerini söyleyerek şunları söyledi; “Takımımızın geç oluşturulma süreci vardı. Süreç içerisinde daha makul rakamlarla futbolcu almamız için beklememiz gerekiyordu ve bu şekilde de devam ediyoruz. Önümüzdeki kısa süre içerisinde 1-2 futbolcu daha kadromuza katıp süreci bu şekilde bitireceğiz. Her maçta üzerine koyan bir Gİresunspor takımı varç İnşallah devre arasında da çalışarak takımın uyum sorununu çözecek ve iyi bir Giresunspor’u izleteceğiz.

 

“Bu Sefer Giresunspor İçin Daha Samimi Olsunlar”

“Ben geçen senede takım kurdum, çok çabuk oyun dışında kalanlar vardı olmaz diyenler vardı her şeyi diyenler vardı. Umutsuz insanlara yapcak bir şey yok. Giresun’un %99u ile beraberim. %1 her zaman oldu. Bunlarınn garezleri farklı. O kişiler beni tanımıyor, aslında bazıları tanıyor çok ders aldılar benden ama halen daha devam ediyorlar. Ben her şeyi görürüm, zamanı gelince cevabımı veririm.

Bu sefer Giresunspor için daha samimi olsunlar hep beraber bu işi çözelim. Onlar da mutluluğa dahil olsunlar. Şuan da Giresun yenildi diye benim gibi mutsuz olan milyonlarca insan var. Yenildiğimiz için mutlu olanlar da çok var. Keşke yenilmeseydik, kazansaydık. Giresunspor Türkiye’nin en iyi takımlarını yenecek hale de gelecek Bize inananlarla, yolumuza devam ediyoruz. İnanmayanlar her zaman olacaktır bu sadece futbolda değil her mücadelenin içerisinde vardır. Olmaz diyenler, yapamaz diyenler çok olmuştur. Biz de mücadelemize devam edeceğiz. Çünkü biz süper ligdeyiz. Sezonun sonunda güzel bir yerde ligi bitirdiğinde çok şey daha görüşeceğiz.