BASIN SÖZCÜMÜZ FERHAT KARADEMİR AÇIKLAMALARDA BULUNDU

BASIN SÖZCÜMÜZ FERHAT KARADEMİR AÇIKLAMALARDA BULUNDU

BASIN SÖZCÜMÜZ FERHAT KARADEMİR AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Giresunspor Kulüp Basın Sözcümüz Ferhat Karademir, 2021-2022 futbol sezonunda Trabzonspor’un şampiyonluğu kadar önemli bir başarıya imza atarak, süper ligde kalmayı başaran Giresunspor, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışıyla yönetildiğini bildirdi.  
Basın Sözcümüz Karademir yaptığı açıklamada, Giresunspor süper lig takımları arasında, harcama ve mütevazı bütçesiyle de dikkat çeken bir takım olduğunu ifade etti. 
Açıklanan süper lig takımlarının harcama limitlerini değerlendiren Karademir, Giresunspor’un ilk 10’da 8. Sırada, 4 büyük takımın harcama limitleri çıkartıldığında ise ilk 4’te yer aldığının altını çizdi. Basın Sözcümüz Ferhat Karademir, Kulüp Başkanımız Hakan Karaahmet yönetimindeki Giresunspor’un süper ligde adından söz ettiren ve parmakla gösterilen bir takım olduğuna dikkat çekerek, “Giresunspor kulübü, şeffaf, hesap verebilir ve mütevazı bütçelerle bu başarıyı yakalamıştır. Hiçbir başarı mucize değildir. Giresunspor, güçlü rakipleri karşında sportif başarısının yanında düşük, hesaplı ve ekonomik bir yönetim anlayışla bu başarıyı elde etmiştir. Aslında bunu biz söylemiyoruz. Reel rakam ve gerçekler söylüyor. Süper lig takımlarının harcama limitleri ortada ve Giresunspor 19 takım arasında 8. Sırada. İşte şeffaflık, işte düşük bütçe ile başarı. Bakkal defterleri ile yönetilen Giresunspor bugün tek bir kuruşunun bile hesabının verildiği şeffaf bir anlayışla yönetilmektedir. Giresunspor’u yönetiminden teknik heyeti ve futbolcusuna kadar tüm Türkiye takdir ederken, bazı açıklama ve yorumları ise kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” dedi. 
Karademir, Giresunspor’un süper ligde kalıcı bir takım olabilmek için bu sezonda en mütevazı bütçe ile en iyi kadroyu oluşturacağını da belirterek, transfer konusunda Başkan Karaahmet ve yönetim kurulunun ince eleyip, sık dokuyacağını sözlerine ekledi.